INWESTOWANIE

INWESTOWANIE NA GIEŁDZIE – PORADNIK

 

W dzisiejszych czasach nasze pieniądze które trzymamy w banku lub na lokacie – są bardzo nisko oprocentowane i jeżeli nie posiadamy naprawdę wysokich kwot będzie ciężko zadowolić się zyskiem który w ten sposób uzyskamy. Oprocentowanie lokat rocznych oscyluje w granicach 2-2,5 % i nawet jeżeli zainwestujemy kilkanaście tysięcy złotych zarobimy kilkaset złotych. W takim razie nasuwa się pytanie w co powinienem zainwestować aby uzyskać większą stopę zwrotu niż na lokacie bankowej? W tym artykule chciałbym odpowiedzieć na to pytanie i choć troszeczkę przybliżyć możliwości dodatkowego zysku z pieniędzy które posiadamy.

INWESTOWANIE NA GIEŁDZIE

 

Do niedawna inwestowanie na giełdzie GPW czy giełdach zagranicznych było praktycznie nierealne dla zwykłego zjadacza chleba, trzeba było posiadać bardzo dużą ilość środków aby opłaty związane z obsługą zleceń nie zjadły naszego kapitału, było to też trudniejsze niż obecnie gdyż dzisiaj mamy dostęp do platform internetowych i prosto z domowego fotela możemy kupować, sprzedawać, inwestować w surowce, spółki i towary.

OD CZEGO POWINIENEM ZACZĄĆ?

 

Oczywiście powinniśmy na początku zdać sobie sprawę, że możemy inwestować tylko te pieniądze które naprawdę możemy, czyli jeżeli nawet stracimy gotówkę nie wpłynie to na jakość naszego życia – uważam, że jest to najważniejszy punkt. Inwestuj tylko tyle ile możesz.

Drugi ważny aspekt to wiedza, chcąc inwestować na giełdzie i z sukcesem pomnażać nasze pieniądze, powinniśmy posiadać podstawową wiedzę na temat rynku na którym chcemy się skoncentrować, oraz regularnie powiększać naszą wiedzę w tym temacie ponieważ każdy inwestor uczy się całe swoje życie, i doświadczenie obok szczęścia jest tu znaczącym czynnikiem. Powinniśmy ciągle poznawać rynki i instrumenty finansowe. W księgarniach internetowych możemy znaleźć dużo książek o tematyce inwestowania na giełdzie, rynkach walutowych, na youtubie jest dużo dobrej wiedzy na początek, warto też zaglądać na blogi tematyczne.

Wybranie odpowiedniej platformy która pozwoli nam zdobywać pierwsze doświadczenie, najlepiej aby na początku oferowała konto demo, którym można zarządzać bez żadnych nakładów finansowych i sprawdzić jak się czujemy w świecie akcji.

PLATFORMA INWESTYCYJNA

 

Istnieje wiele platform inwestycyjnych na których można zacząć inwestować początkowo za darmo a później w miarę naszych umiejętności przejść na konto realne i otrzymać darmowe bonusy które często nawet podwoją naszą wpłatę.

PLUS 500

 

Jedną z najpopularniejszych platform na świecie jest platforma PLUS 500, która jest dostępna w 32 językach świata, możemy kupować i sprzedawać aukcje z komputera lub aplikacji mobilnej w naszym telefonie, i nie pobierana jest prowizja od naszych transakcji.

Warto wspomnieć, że konto do nauki inwestowania możemy wypróbować przez nieograniczony czas, a minimalna wpłata aby zacząć zarabiać realne pieniądze to tylko 500 zł.

TMS BROKERS

 

TMS Polski Dom Maklerski to spółka akcyjna która podlega Komisji Nadzoru Finansowego i prowadzi działalność maklerską na podstawie wymaganego zezwolenia. Oferuje nam otwarcie rachunku testowego na którym będziemy się mogli zapoznać się platformą TMS, i jeżeli będziemy zainteresowani przejściem na wyższy poziom oferuje otwarcie rachunku maklerskiego. Zacząć przygodę z TMS możemy szybko i zupełnie za darmo, wystarczy wypełnić formularz i założyć bezpłatny rachunek TMS Broker na ich stronie, aktywować konto poprzez odebranie maila aktywacyjnego, zalogować i testować konto testowe.

CO JESZCZE OFERUJE TMS BROKERS?

 

Poprzez platformę TMS Brokers możemy inwestować w:

  • aukcje
  • waluty
  • indeksy giełdowe
  • surowce i towary

Oczywiście jeżeli chcesz zacząć inwestować na GPW , powyższa platforma to umożliwia, a ponadto inwestycje w spółki z USA, Niemieckie, WIG 20,  S&P 500, DAX.  

Bardzo sobie cenię platformę inwestycyjną TMS ponieważ dostarcza ona wielu analiz rynkowych, materiałów szkoleniowych i praktycznych wskazówek.

ILE MOŻNA ZAROBIĆ?

 

Odpowiednie zarządzanie portfelem inwestycyjnym może nam zapewnić stały, regularny zysk na wyższym poziomie niż profity z lokat bankowych. Trzeba pamiętać o tym co pisałem powyżej, czyli bardzo ważne jest tutaj doświadczenie i posiadana wiedza, posiadając takowe i odrobinę szczęścia nasze zyski mogą być praktycznie nieograniczone. Dodatkowo powinniście wiedzieć, że na powyższych platformach możemy zarabiać na zyskach i spadkach cen.

PODSUMOWANIE

 

Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłem Wam możliwości inwestowania jakie daje nam internet. Nie musimy posiadać wielkich środków aby zacząć naszą przygodę z Giełdą Papierów Wartościowych, czy handlu złotem.

 

 

Plus500